Με δοξολογίες, κατάθεση στεφάνων, ομιλίες, απαγγελίες ποιημάτων και την καθιερωμένη παρέλαση τίμησε και φέτος η Δάφνη το έπος του ’40. Αισθητή βέβαια ήταν η απουσία εκπροσώπου του δήμου Καλαβρύτων, μιας και καθυστέρησε η αντιδήμαρχος κ. Στέλλα Πανουτσακοπούλου (κάτι που φυσικά μπορεί να συμβεί στον καθένα μας) που άφησε χωρίς κατάθεση στεφάνου εκ μέρους του δήμου την Δάφνη.
Ο καλός καιρός σύμμαχος, βοήθησε τους κατοίκους αλλά και τους επισκέπτες να παρακολουθήσουν τον εορτασμό αλλά και να απολαύσουν τον καφέ τους στο κέντρο της Δάφνης.
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/koytsioyri-foto_0.jpg)
Γεωργία Κουτσιουρή δημοσιογράφος
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/2_11.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/4_8.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/3_7.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/7_2.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/6_5.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/5_5.jpg)
![](https://www.kalavrytapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/8_1.jpg)